Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 9-17 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 200 Kč a máte dopravu ZDARMA

Kosmetický certifikát - COSMOS

Cosmos

Zatím ve fázi příprav se nachází jednotný evropský standard pro přírodní a bio kosmetiku, na jehož tvorbě se podílejí nejvýznamnější evropské certifikační společnosti. V platnost vstoupí koncem roku 2014 a u produktů označených jednou ze dvou připravovaných ochranných značek (Cosmos natural, Cosmos organic) bude mít spotřebitel jistotu, že splňují standardy pro nejvyšší možnou kvalitu.

Přírodní certifikát Cosmos

Standard Cosmos byl založen roku 2010 největšími evropskými certifikačními společnostmi (za Německo společnost BDIH, za Británii Soil Associaton, francouzský Ecocert a Cosmebio, italská ICEA a belgická společnost Eco Garantie) se záměrem sjednotit stávající standardy pro přírodní a bio kosmetiku v jeden nadnárodní. V platnost vstoupí na konci roku 2014.

Nové přísné standardy poskytují dvě úrovně certifikace, Cosmos Natural a Cosmos Organic

Podmínkou pro získání obou typů certifikátů je dodržení podmínek daných Cosmos standardem, jež zahrnují jak požadavky na složení, tak i pravidla pro výrobu - důraz je kladen na úspornou a šetrnou výrobu a na recyklovatelnost obalových materiálů.

Co se týče složení, ani na jedné úrovni certifikace nesmí produkt obsahovat chemické látky, jako jsou například ropné deriváty, geneticky modifikované suroviny, parabeny ani ftaláty. Úroveň Cosmos Organic navíc musí obsahovat 95 % bio surovin s původem v organickém zemědělství a těchto 95 % musí navíc tvořit 20 % z váhy celkového produktu.

Pokud produkt certifikovaný jednou z evropských certifikovaných společností splní zároveň standardy Cosmos, umisťuje se příslušná úroveň certifikace ve formě nápisu pod logo dané certifikační společnosti.

http://www.cosmos-standard.org/

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli