Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 9-17 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 200 Kč a máte dopravu ZDARMA

Kosmetický Certifikát - BIO ECO COSMESI

BIO ECO COSMESI

Bio Eco Cosmesi je národní italský certifikát, který klade důraz nejen na co nejvíce přírodní složení produktu, ale podmínkou jeho získání je například i recyklovatelnost obalového materiálu a způsob výroby.

Přírodní certifikát BIO ECO COSMESI

Certifikát Bio Eco Cosmesi je udělován italským Institutem pro etickou certifikaci (ICEA). Cílem organizace je ochrana životního prostředí a ochrana zdraví spotřebitele.

Jednou z hlavních a nejdůležitějších podmínek pro získání tohoto certifikátu je používání výhradně přírodních surovin pocházejících v maximálním možném množství z ekologického zemědělství či kontrolovaného sběru ve volné přírodě.

Velký důraz je kladen nejen na obsah přírodní kosmetiky, ale také na obaly a způsob výroby. Italská asociace ekologického zemědělství podporuje výrobu pomocí nejnovějších technologií šetrných k životnímu prostředí a nepovoluje používání ionizujícího záření. Nutnou podmínkou je balení v recyklovatelných obalech a dostatečné a srozumitelné značení složení na obalu produktu.

Přírodní kosmetika s tímto certifikátem nesmí být testovaná na zvířatech a nesmí obsahovat látky škodlivé zdraví. Pro tento účel byla vytvořena rozsáhlá databáze zahrnující zakázané látky (např. PEG deriváty, silikony a silikonové deriváty, hliník, atd.). Nejsou povoleny geneticky modifikované suroviny a živočišné suroviny, jejichž získání zahrnuje smrt zvířete.

http://www.aiab.it/

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli